‘Oranje boven: het ontstaan van Koningsdag’

omroepmax logo

De Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen (KBOV) en Omroep MAX hebben een programma gemaakt uit te zenden op NPO1:

Oranje boven: het ontstaan van Koningsdag’

In Oranje Boven duikt MAX in de geschiedenis van Koningsdag. In 1885 begon die traditie als Prinsessedag. Ruim een eeuw lang werd daarna Koninginnedag gevierd, om vanaf 2014 als Koningsdag door het leven te gaan. Hoe is deze oer-Hollandse feestdag ontstaan? Wat waren de hoogtepunten en bijzondere momenten door de jaren heen? En hoe gaven de opeenvolgende vorsten een eigen draai aan de viering van hun verjaardag?

Dat en meer zal te zien zijn in het drieluik Oranje Boven, vanaf 23 april op NPO 1:

Vrijdag 23 april om 16.35 uur

zaterdag 24 april om 17.05 uur

maandag 26 april om 16.35 uur

Ga kijken naar dit programma op NPO 1

Zie voor verdere informatie:

https://pers.omroepmax.nl/oranje-boven-het-ontstaan-van-koningsdag/

omroepmax logo

Bijgewerkt: 14/4/2021